O mnie

Ewa Zaniewska

Wykształcenie:

 1. Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, kierunek: neurologopedia kliniczna z wczesną interwencją logopedyczną
 2. Dolnośląska Szkoła Wyższa, czterosemestralne studia podyplomowe w zakresie logopedii
 3. Uniwersytet Wrocławski, kierunek: filologia polska (tytuł magistra)

 

Kursy i warsztaty doskonalące:

 • Diagnoza i terapia neurologopedyczna zaburzeń funkcji oralnych w przebiegu pasażu pokarmowego oraz rozwoju komunikacyjnego
 • Emisja głosu
 • Opóźniony rozwój mowy
 • Terapia miofunkcjonalna
 • Terapia logopedyczna dzieci z uszkodzonym narządem słuchu.
 • Skuteczne metody terapii logopedycznej w seplenieniu bocznym
 • Terapia ręki
 • Szkolenie uprawniające do używania narzędzia KOLD (karty Oceny Logopedycznej Dziecka)
 • Elastyczny kinezjotaping w logopedii

Jestem absolwentką wydziału nauk o zdrowiu na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, gdzie zdobyłam specjalizację w dziedzinie neurologopedii klinicznej z wczesną interwencją logopedyczną. Pracuję w Centrum Zdrowia Ogrodowa we Wrocławiu, przy ul. Eluarda 7 – przyjmuję prywatnie.

Na moje doświadczenie zawodowe składa się praca pacjentami w różnym wieku w poradni przyszpitalnej oraz w ośrodku zdrowia. Mam przyjemność pomagać osobom po udarach i urazach mózgu, po operacjach neurologicznych, dzieciom z zaburzeniami rozwoju.oraz osobom z wadami wymowy.

Nieustannie wzbogacam swój warsztat pracy o pomoce potrzebne dla konkretnych pacjentów.

Ukończyłam kurs używania elastycznych plastrów (kinezjotaping) w praktyce logopedycznej, by moja praca była efektywniejsza. Są m.in. świetnym sposobem stymulacji układu nerwowego u dzieci z osłabioną kontrolą śliny, a także u osób po udarach.

Jestem certyfikowanym terapeutą metody miofunkcjonalnej, dedykowanej osobom z wadami zgryzu oraz dzieciom z nawykowym oddychaniem przez usta, np. po wycięciu 3-go migdałka.

Do diagnozy dzieci do 9 roku życia używam narzędzia o nazwie Karty Oceny Logopedycznej Dziecka, dzięki czemu badam nie tylko artykulację, ale także zasób słów, poziom rozwoju językowego, reakcje słuchowe oraz rozumienie mowy.

Szczególne miejsce w mojej praktyce zajmują osoby z zaburzeniami mowy na tle neurologicznym. Zadania dla tych pacjentów przygotowuję zwykle samodzielnie, z dbałością o to, by odpowiadały potrzebom konkretnego pacjenta. W razie potrzeby używam plastrów elastycznych. Korzystam także z metody miofunkcjonalnej. Wykorzystuję elementy terapii ustno-twarzowej do rehabilitacji zaburzeń orofacjalnych (porażenie nerwu twarzowego, dysfagia, dysfunkcja stawu skroniowo-żuchwowego).

W uzasadnionych przypadkach (np. pacjent leżący) umawiam się na wizyty domowe.

 

Zapraszam do kontaktu pod nr tel. 790633475.