O mnie

Ewa Zaniewska

Wykształcenie:

  1. Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, kierunek: neurologopedia kliniczna z wczesną interwencją logopedyczną
  2. Dolnośląska Szkoła Wyższa, czterosemestralne studia podyplomowe w zakresie logopedii
  3. Uniwersytet Wrocławski, kierunek: filologia polska (tytuł magistra)

 

Kursy i warsztaty doskonalące:

  • Diagnoza i terapia neurologopedyczna zaburzeń funkcji oralnych w przebiegu pasażu pokarmowego oraz rozwoju komunikacyjnego
  • Emisja głosu
  • Opóźniony rozwój mowy
  • Terapia miofunkcjonalna

Jestem absolwentką neurologopedii na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, gdzie zdobyłam specjalizację w dziedzinie neurologopedii klinicznej z wczesną interwencją logopedyczną. Pracuję w Centrum Zdrowia Ogrodowa we Wrocławiu, przy ul. Eluarda 7 – przyjmuję prywatnie.

Na moje doświadczenie zawodowe składa się praca z dziećmi w szkole podstawowej oraz praca z pacjentami w różnym wieku w poradni logopedycznej. To tu miałam okazję pomagać osobom po udarach i urazach mózgu, po operacjach neurologicznych oraz dzieciom z zaburzeniami rozwoju.

Jestem mamą 11-letniego Olka, 9-letniej Mai i 6-letniej Leny.

Prowadzę blog logopedyczny, który właśnie czytasz. Poruszam w nim tematy najczęściej obecne w gabinecie logopedycznym. W czasie konsultacji często tłumaczę rodzicom pacjentów zawiłe zagadnienia. Mój blog ma uzupełniać ich wiedzę i być sprzymierzeńcem w skutecznej terapii. Zapraszam do komentowania wpisów, zadawania pytań, proponowania kolejnych tematów. Dzięki współpracy Czytelników mój blog będzie mógł coraz lepiej odpowiadać na potrzeby rodziców, prowadzących pod kierunkiem logopedy terapię swoich dzieci.

Nieustannie wzbogacam swój warsztat pracy o pomoce potrzebne dla konkretnych pacjentów.  Ciągle jestem głodna wiedzy i uczę się od najlepszych specjalistów w danym wycinku logopedii. Bardzo często problem jednego pacjenta staje się dla mnie bodźcem do ukończenia nowego kursu lub zgłębiania tajników metody, której nie stosowałam wcześniej. Bo każdy z moich podopiecznych jest inny!

W uzasadnionych przypadkach (np. pacjent leżący) umawiam się na wizyty domowe.

 

Zapraszam do kontaktu pod nr tel. 790633475.