O mnie

Ewa Zaniewska

Wykształcenie:

  1. Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, kierunek: neurologopedia (jestem w trakcie studiów, rozpoczętych w roku 2016)
  2. Dolnośląska Szkoła Wyższa, czterosemestralne studia podyplomowe w zakresie logopedii
  3. Uniwersytet Wrocławski, kierunek: filologia polska (tytuł magistra)

 

Kursy i warsztaty doskonalące:

  • „Diagnoza i terapia neurologopedyczna zaburzeń funkcji oralnych w przebiegu pasażu pokarmowego oraz rozwoju komunikacyjnego”
  • „Emisja głosu”
  • „Opóźniony rozwój mowy”

Pracuję w Poradni Logopedycznej przy Dolnośląskim Szpitalu Specjalistycznym im. T. Marciniaka we Wrocławiu. Konsultuję także małych pacjentów na oddziale neurologii dziecięcej tego szpitala. Prywatnie prowadzę terapię logopedyczną w Centrum Zdrowia Ogrodowa we Wrocławiu (w Leśnicy, mojej dzielnicy zamieszkania).

Jestem mamą 9-letniego Olka, 7-letniej Mai i 4-letniej Leny.

Prowadzę blog logopedyczny, który właśnie czytasz. Poruszam w nim tematy najczęściej obecne w gabinecie logopedycznym. W czasie konsultacji często tłumaczę rodzicom pacjentów zawiłe zagadnienia. Mój blog ma uzupełniać ich wiedzę i być sprzymierzeńcem w skutecznej terapii. Zapraszam do komentowania wpisów, zadawania pytań, proponowania kolejnych tematów. Dzięki współpracy Czytelników mój blog będzie mógł coraz lepiej odpowiadać na potrzeby rodziców, prowadzących pod kierunkiem logopedy terapię swoich dzieci.

Nieustannie wzbogacam swój warsztat pracy o pomoce potrzebne dla konkretnych pacjentów. Każdą osobę traktuję indywidualnie, staram się dociec, z czego wynika problem i jak go przezwyciężyć. Cenię Metodę Krakowską, choć nie jest ona jedyną przeze mnie stosowaną.

Od października 2016r. jestem studentką neurologopedii na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Dzięki temu mam dostęp to aktualnej wiedzy z zagadnień logopedii oraz możliwość uczenia się skutecznych metod pracy od najlepszych specjalistów. Zdobytą wiedzę natychmiast wykorzystuję w pracy z pacjentami, tak by była ona coraz bardziej skuteczna.